اخبار - مسجد حضرت سیدالشهدا(ع) سفارش تبلیغ

صبا ویژن
" bgcolor="#FFFFFF">

سلامی دوباره

یکشنبه 87 شهریور 31

         به نام خدا

به نام خدایی که ماه مهمونیش داره سپری میشه و چه خوبه که ما بتونیم از این ماه بهرهای لازم و کافی و وافی رو ببریم.
سلام
   چند باری خواستم به روز کنم ، اما چرا و به چه دلیل به روز نشده...!!! 
   توی اون چند تا پست خواستم خبر شروع دوباره فعالیتهای مسجد و کارایی رو که انجام دادن و در برنامه بوده رو براتون بگم اماخب   نشده.
    حالا از این به بعد به امید خدا سعی بر این است که وبلاگ مسجد به روز و پویا باشه

                                                                                                                             یا علی علیه السلام
                                                                                                                                 در پناه حق محفوظ باشید.

 


نوشته شده توسط : نمازگزار

نظرات دیگران [ نظر]


دو خبر

دوشنبه 87 خرداد 13

سلام علیکم
امروز با دو خبر در خدمتتون هستیم:
جلسه آموزش قرآن
امروز دوشنبه 13 خرداد دومین جلسه از جلسات قرانی مسجد برگزار میشود این در حالی است که از هفته گذشته به همت برادر محمد لشگری از نماز گزاران مسجد جلسه آموزش روخوانی و روان خوانی از سوره حمد آغاز شده و به لطف خدا دوشنبه‌‌های هر هفته بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

 اقامه نماز غفیله
در ضمن بدینوسیله به اطلاع میرساند با توجه به ثواب نماز غفیله ، از تاریخ هشتم خرداد ماه به همت نماز گزاران این نماز در مسجد توسط اکثریت نمازگزاران اقامه میشود .   
 


نوشته شده توسط : نمازگزار

نظرات دیگران [ نظر]


بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

برنامه هیئت هفتگی حضرت سیدالشهدا(ع) شب گذشته با جمع خوانی قرآن شروع شد و در ادامه حجت الاسلام محمد صدارت، امام جماعت مسجد پیرامون موضوع مسجد به سخنرانی پرداخت.
در پایان مراسم نیز آقایان عبدلی و عسگری به قرائت زیارت عاشورا و نوحه سرایی پرداختند.
مشروح سخنان امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع) به شرح ذیل میباشد:
حجت الاسلام محمد صدارت امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع) شب گذشته در مراسم هفتگی هیئت حضرت سیدالشهدا(ع) با اشاره به اینکه در احادیث اهل بیت مسجد محبوبترین جاها نزد خداوند معرفی شده است گفت: برای اینکه جزو بهترین انسانها شویم باید در بهترین جاها رفت و آمد داشته باشیم.
وی با بیان احادیثی پیرامون وظایف همسایگان مساجد و اهالی محله مساجد گفت: همسایگان مساجد وظیفه خطیری نسبت به مسجد دارند و روز قیامت از آنها در رابطه با کم توجهی یا بی احترامی نسبت به مسجد سئوال خواهد شد.
حجت الاسلام محمد صدارت در ادامه به معرفی آثار مسجد در اشخاص پرداخت و گفت: آثار عبادی، تربیتی ، الگویی، آموزشی از مهمترین آثار مسجد بر روی افراد هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.
امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع) با اشاره به برنامه های آموزشی پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت(ع) در مساجد گفت: مساجد مهد کلاسهای آموزشی بوده و هستند و در کنار برنامه‌های عبادی، جلسات علمی و آموزشی از مهمترین کارکرد مساجد است.
وی با اشاره به اهمیت حضور جوانان در مسجد گفت: فرصت تعطیلات تابستانی و برگزاری کلاسهای تابستانی بهترین فرصت برای جذب جوانان به مساجد است و مساجد باید با افزایش کیفیت و محتوای علمی کلاسهای تابستانی جوانان و نوجوانان بیشتری را جذب کنند.
حجت الاسلام محمد صدارت با جلب توجه به آثار تربیتی مسجد گفت: اهالی مسجد باید فرزندانشان را از کودکی با مسجد آشنا و مأنوس کنند تا این فرزندان با تربیت مسجدی رشد پیدا کنند.
وی پیدا کردن دوست خوب و دوری از دوست ناباب و انس گرفتن با خانه خدا را از اثرات مهم حضور نوجوانان و جوانان در مسجد دانست و گفت: اکثر جوانانی که به انحراف کشیده می‌شوند بخاطر دوری از دوستان مسجدی و دوستی با افراد نااهل است.
امام جماعت مسجد حضرت سیدالشهدا(ع) با اشاره به اثرات معنوی اعمال بر روی افراد و محیط گفت: مسجد تنها محیطی است که همیشه در آن اعمال خوب و عبادات انجام می‌شده و محیط آن پاکترین و پرنورترین محیط است.
وی با بیان اینکه ابن سینا دانشمند بزرگ مسلمان ایرانی مشکلات علمی خود را با حضور در مسجد حل می‌کرد گفت: جوانان با الگو گرفتن از چنین دانشمندانی از نورانیت مسجد بهره کافی را برای پیشبرد مسائل علمی ببرند.
نوشته شده توسط : نمازگزار

نظرات دیگران [ نظر]


به نام خدا
    زینــــــــــــــب آمد عالمی دیوانه کرد                      شمع شد عشاق را پروانه کرد   

  شعله زد بر جان عالم جمله سوخت                    عاشقان خویش را افسانه کرد

سلام علیکم 
دیشب به مناسبت میلاد بانوی صبر و پرستار جاوید، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) مراسم جشن ومولودی خوانی در مسجد حضرت سید الشهداء (علیه السلام) برگزار شد که این مراسم اولین مراسمی بود که در طول این دو هفته ی پس از احیاء مسجد برگزارشد. 
در روزهای قبل از مراسم از همسایگان و دو نفر از پرستاران محل دعوت به عمل آمد و مسابقه ای با مضمون زندگینامه حضرت و ویژگیهای آن حضرت به منظور معرفت بخشی طراحی شد .
مراسم دیشب بعد از نماز مغرب و عشاء  با سخنرانی امام جماعت حجت الاسلام محمد صدارت آغاز شد وبا مداحی برادر عبدلی و تجلیل از پرستاران و قرعه کشی و اهدای جوایزادامه یافت وبا پذیرایی از مدعوین  خاتمه یافت . 


نوشته شده توسط : نمازگزار

نظرات دیگران [ نظر]


:لیست کامل یاداشت ها :